Materiály

Materiály

Z každého obdobia ľudských dejín sa nám zachovali dôkazy o rozličných formách zdobenia nášho tela. Tento prejav nášho správania, ktorý sa vyvíjal a pretrval až dodnes však nikdy nebol iba vizuálnym vyjadrením sa voči okolitému svetu. Veríme že bol a je prejavom duše, ktorej krása sa odráža aj navonok. Zdobenie sa rozličnými predmetmi je súčasťou nášho života od narodenia až po odchod z tohto sveta a tak ako je každý z nás originálom tak aj náš vizuálny prejav je vysoko individuálnou záležitosťou. 

V prírode sa nachádza nespočetné množstvo rozličných materiálov. Ich schopnosť odolávať času, vzácnosť ich výskytu, výnimočné vlastnosti, nároky na spracovanie a údržbu, ich vizuálna príťažlivosť či ekonomické faktory, to všetko určuje ich hodnotu i cenu ako aj využitie pri výrobe šperkov. Je právom každého z nás vypočuť svoj vnútorný hlas a rozhodnúť sa pre ozdoby, ktoré vyjadrujú náš individuálny vzťah ku kráse, potrebu reagovať na spoločenské normy a zároveň zodpovedajú našim ekonomickým možnostiam.

V našej spoločnosti veríme, že šperky z drahých kovov sú hodnotným nositeľom tejto tradície, sú vecným vyjadrením spojenia našej túžby po kráse a vzácnych darov prírody. Základom každého šperku, ktorý si môžete v našom butiku zakúpiť sú drahé kovy ako zlato, striebro a iné. Tieto sú kombinované s pestrou paletou ďalších prírodných materiálov akými sú predovšetkým drahé kamene a polodrahokamy, ale aj vzácne dreviny, spracované kože, prírodné vlákna rastlinného pôvodu a mnohé iné.

Vzhľadom na dostupnosť množstva informácií a zdrojov je dnes výber a nakupovanie šperkov z drahých kovov pomerne náročnou záležitosťou. Tradičné zlatnícke remeslo je inovované zavádzaním nových technologických postupov do výroby, pričom dochádza k postupnému nárastu využitia strojov. Rovnako sme svedkami čoraz významnejšieho vplyvu módnych trendov ako na vzhľad tak i na funkčnosť šperkov. Je čoraz zložitejšie posúdiť hodnotu šperku z pohľadu zákazníka, pochopiť vhodnosť výberu vzhľadom na naše ciele.

V nákupnom procese chceme byť pre vás dôveryhodným poradcom. V novinkách vám budeme v článkoch i postoch na sociálnych sieťach pravidelne prinášať užitočné informácie o trendoch, materiáloch a starostlivosti o šperky. Naši predajcovia vás tiež ochotne oboznámia so všetkým podstatným čo potrebujete vedieť pri nákupe šperkov z drahých kovov i po ňom tak, aby ste sa vedeli o zakúpené šperky správne starať a mohli sa z nich tešiť po dlhé roky.